sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave

VŠEMvs navštevuje aj elitná slovenská basketbalistka

19. apríla 2016

Slovenská basketbalová reprezentantka a jedna z ústredných postáv ženskej extraligy Angelika Slamová sa pred dvomi rokmi „vrhla“ na štúdium na VŠEMvs. Súbeh basketbalovej kariéry a štúdia vôbec neľutuje!

Elitná strelkyňa zo slovenských paluboviek šokovala na reprezentačnej úrovni šiestimi trojkami za dvanásť minút a to krátko po skúškovom období. Slovenská reprezentantka a študentka Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave Angelika Slamová zasiahla do svojej prvej ženskej kvalifikácie vo februári a hneď na seba upozornila skvelým výkonom proti Maďarkám. Omladenému ženskému výberu pomohla výraznou mierou k dramatickej koncovke s kvalitnejším súperom, ktorému slovenské baby podľahli iba o bod. Po reprezentačnom dobrodružstve sa ešte iba 22-ročná basketbalistka ŠBK Šamorín vrátila do „študentských lavíc.“

Angi sa na VŠEMvs prihlásila na odporúčania svojho priateľa. Našla si vyhovujúci odbor a napriek mnohým basketbalovým povinnostiam napreduje zarovno so svojimi spolužiakmi. „Nemám to jednoduché. Musím stíhať tréningy, zápasy, cestovanie a aj školu. Určite sa to ale dá,“ je presvedčená aj po takmer štyroch semestroch.

Ako sama vraví, kľúčom k úspechu je možnosť individuálneho študijného plánu, ktorý jej na predchádzajúcej škole nedovolili. Keďže „Ball is life“, Angi sa po dvoch mesiacoch rozhodla svoje prvé štúdium ukončiť a začať odznova na VŠEMvs.

Tu pedagógovia akceptujú aj iné záujmy, najmä s prihliadnutím na športové úspechy. „S každým pedagógom sa dalo dohodnúť, všetci sú veľmi ústretoví. Počas semestra môžem vynechať viac prednášok a cvičení,“ objasňuje. Na súkromnej vysokej škole jej učaroval športový duch a spojenie s mužskou extraligovou Karlovkou.

Sedemnásobná dorastenecká reprezentantka musí mať ale celý semester naplánovaný vopred. Zladiť školu, tréningy aj výjazdy na zápasy nie je jednoduché. Na lenivosť čas ani priestor nie je. Aj vďaka tomu sa v tomto roku stala najlepšou strelkyňou základnej časti s priemerom 15,4 bodu na zápas. V play-off si Šamorínčanky po hladkom víťazstve nad Slovanom a prehratej sérii s Good Angels Košice zahrajú o bronz. 

Tlač

Kalendár udalostí

«september 2019»
poutstštpisone
26
532

Rigorózne skúšky - ZMENA

Študenti, ktorí sa chcú zúčastniť na rigoróznych...
Viac...
27282930311
547

Predĺžili sme termín podávania prihlášok!

Milí uchádzači o vysokoškolské štúdium! Predĺžili...
Viac...
23
3.9.2019
574

Deň otvorených dverí

V utorok 3. septembra 2019 sa na VŠEMvs uskutočnil Deň otvorených...
Viac...
45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456