sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave

VŠEMvs štartuje spoluprácu s prestížnou čínskou univerzitou

16. júna 2016

Na pozvanie čínskych predstaviteľov regiónu a mesta Ningbo a Úradu pre Vzdelávanie oblasti Ningbo sa práve v tomto prístavnom osemmiliónovom čínskom meste v dňoch 7. až 12. júna 2016 delegácia Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave zúčastnila, 3. medzinárodnej konferencie (16 krajín Európy + Čína) zameranej na regionálnu spoluprácu v oblasti vzdelávania, kultúry a obchodu s cieľom, v prvom kole, naštartovať iniciatívu vzájomnej výmeny študentov a pedagógov zo spomínaných regiónov.

Delegácia VŠEMvs pod vedením kvestora doc. Ing. Ľuboša Cibáka, PhD. MBA. aktívne absolvovala stretnutia na fórach:

  • Najvyšších predstaviteľov čínskych a európskych vysokých škôl so zameraním na podnikanie, ekonomiku a manažment a prerokovanie stratégie reálneho obnovenia spolupráce v rámci projektu „One belt, One road“ krajín tzv. historickej Hodvábnej cesty.

  • Regionálnych politikov a primátorov miest a municipalít zúčastnených krajín za účasti predstaviteľov samosprávy žilinského samosprávneho kraja.
  • EDU Expo Čína - krajiny Strednej a Východnej Európy vo vzdelávaní a výmenách, na ktorom konkrétne možnosti nadviazania spolupráce práve s VŠEMvs v oblasti vzdelávania a kultúry prezentoval BSBA. Martin Cibák.

Spolupráca VŠEMvs a Ningbo Dahongying University

Najväčším prínosom zahraničnej cesty bola návšteva a bilaterálne pracovné stretnutie predstaviteľov Ningbo Dahongying University s delegáciou VŠEMvs, s ktorou ešte počas konania konferencie čínska univerzita podpísala Memorandum o porozumení. Slávnostný akt podpisu memoranda sa konal za účasti najvyšších predstaviteľov mesta a regiónu Ningbo, rektorov a vedúcich delegácií zúčastnených univerzít.

Podpisom memoranda sa otvárajú úplne nové možnosti jednak pre VŠEMvs, jej zamestnancov, ale asi najdôležitejšie pre študentov VŠEMvs, ktorí sa budú môcť uchádzať o možnosť zvyšovať svoju odbornú kvalifikáciu a o možnosť spoločného výskumu v rámci iniciatívy výmenného programu v oblasti vzdelávania.

Návšteva campusu Ningbo Dahongying University

Delegáciu VŠEMvs na pôde Ningbo Dahongying University privítal a jej poslanie a oblasť vzdelávania  predstavil prof. Gao Zhenqiang – viceprezident univerzity a  riaditeľ pre medzinárodnú spoluprácu a výmeny spolu s pracovníčkami oddelenia medzinárodných vzťahov.

Výsledkom plodného rokovania bolo prejavenie obojstranného záujmu o spoluprácu v oblasti vzdelávania, výmeny pedagógov a študentov v rámci bilaterálnej spolupráce aj v rámci programu Erasmus plus, ktoré bolo zhmotnené spomínaným podpisom Memoranda o porozumení.

Na záver stretnutia si vedúci delegácií vymenili spomienkové predmety. Osobitne potešili tie, ktoré prof. Gao Zhenqiang venoval priamo rektorke VŠEMvs, Dr. h. c. prof. Ing. Viere Cibákovej, CSc. za prejavený záujem o spoluprácu a za vyslanie svojej delegácie na konferenciu do Číny.

Návšteva VŠEMvs predstaviteľmi čínskej univerzity už septembri

Za účelom aktívneho posunu, reálneho zhmotnenia a dohodnutia konkrétneho programu spolupráce, delegácia Ningbo Dahongying  Univerzity oficiálne navštívi Bratislavu a VŠEMvs už v septembri tohto roku.

V mene Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave by sme sa chceli poďakovať v prvom rade čínskym organizátorom medzinárodnej konferencie a taktiež agentúre SARIO, ktorej za bezchybnú koordináciu a podporu zúčastnených slovenských vysokých škôl prináleží veľká vďaka.

O konferencii

Delegácia VŠEMvs bola súčasťou slovenskej výpravy, ktorú pod koordináciou organizácie SARIO tvorili ešte Technická univerzita v Žiline, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzita  Cyrila a Metoda v Trnave, Ekonomická univerzita a Slovenská technická univerzita v Bratislave. Konferencie sa zúčastnili aj predstavitelia vedenia a agentúr žilinského samosprávneho kraja a mesta Martin.

Tlač

Kalendár udalostí

«november 2019»
poutstštpisone
28293031123
456
6.11.2019
594

Prednáška Ing. Richarda Sulíka na VŠEMvs

Na pozvanie rektorky VŠEMvs Dr. h. c. prof. Ing. Viery Cibákovej, CSc....
Viac...
78910
11
597

Mobility študentov - výzva na predkladanie žiadostí

Dňa 20.11.2019 sa uskutoční výberové konanie ERASMUS+ mobility...
Viac...
121314151617
18192021
21.11.2019
578

Rigorózne skúšky

Rigorózne skúšky sa konali dňa 21. novembra 2019 na Vysokej...
Viac...
222324
2526
26.11.2019
471

Deň otvorených dverí sa blíži!

V utorok 26. novembra 2019 sa na VŠEMvs uskutoční Deň otvorených...
Viac...
272829301
2345678