sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave

VŠEMvs štartuje spoluprácu s prestížnou čínskou univerzitou

16. júna 2016

Na pozvanie čínskych predstaviteľov regiónu a mesta Ningbo a Úradu pre Vzdelávanie oblasti Ningbo sa práve v tomto prístavnom osemmiliónovom čínskom meste v dňoch 7. až 12. júna 2016 delegácia Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave zúčastnila, 3. medzinárodnej konferencie (16 krajín Európy + Čína) zameranej na regionálnu spoluprácu v oblasti vzdelávania, kultúry a obchodu s cieľom, v prvom kole, naštartovať iniciatívu vzájomnej výmeny študentov a pedagógov zo spomínaných regiónov.

Delegácia VŠEMvs pod vedením kvestora doc. Ing. Ľuboša Cibáka, PhD. MBA. aktívne absolvovala stretnutia na fórach:

  • Najvyšších predstaviteľov čínskych a európskych vysokých škôl so zameraním na podnikanie, ekonomiku a manažment a prerokovanie stratégie reálneho obnovenia spolupráce v rámci projektu „One belt, One road“ krajín tzv. historickej Hodvábnej cesty.

  • Regionálnych politikov a primátorov miest a municipalít zúčastnených krajín za účasti predstaviteľov samosprávy žilinského samosprávneho kraja.
  • EDU Expo Čína - krajiny Strednej a Východnej Európy vo vzdelávaní a výmenách, na ktorom konkrétne možnosti nadviazania spolupráce práve s VŠEMvs v oblasti vzdelávania a kultúry prezentoval BSBA. Martin Cibák.

Spolupráca VŠEMvs a Ningbo Dahongying University

Najväčším prínosom zahraničnej cesty bola návšteva a bilaterálne pracovné stretnutie predstaviteľov Ningbo Dahongying University s delegáciou VŠEMvs, s ktorou ešte počas konania konferencie čínska univerzita podpísala Memorandum o porozumení. Slávnostný akt podpisu memoranda sa konal za účasti najvyšších predstaviteľov mesta a regiónu Ningbo, rektorov a vedúcich delegácií zúčastnených univerzít.

Podpisom memoranda sa otvárajú úplne nové možnosti jednak pre VŠEMvs, jej zamestnancov, ale asi najdôležitejšie pre študentov VŠEMvs, ktorí sa budú môcť uchádzať o možnosť zvyšovať svoju odbornú kvalifikáciu a o možnosť spoločného výskumu v rámci iniciatívy výmenného programu v oblasti vzdelávania.

Návšteva campusu Ningbo Dahongying University

Delegáciu VŠEMvs na pôde Ningbo Dahongying University privítal a jej poslanie a oblasť vzdelávania  predstavil prof. Gao Zhenqiang – viceprezident univerzity a  riaditeľ pre medzinárodnú spoluprácu a výmeny spolu s pracovníčkami oddelenia medzinárodných vzťahov.

Výsledkom plodného rokovania bolo prejavenie obojstranného záujmu o spoluprácu v oblasti vzdelávania, výmeny pedagógov a študentov v rámci bilaterálnej spolupráce aj v rámci programu Erasmus plus, ktoré bolo zhmotnené spomínaným podpisom Memoranda o porozumení.

Na záver stretnutia si vedúci delegácií vymenili spomienkové predmety. Osobitne potešili tie, ktoré prof. Gao Zhenqiang venoval priamo rektorke VŠEMvs, Dr. h. c. prof. Ing. Viere Cibákovej, CSc. za prejavený záujem o spoluprácu a za vyslanie svojej delegácie na konferenciu do Číny.

Návšteva VŠEMvs predstaviteľmi čínskej univerzity už septembri

Za účelom aktívneho posunu, reálneho zhmotnenia a dohodnutia konkrétneho programu spolupráce, delegácia Ningbo Dahongying  Univerzity oficiálne navštívi Bratislavu a VŠEMvs už v septembri tohto roku.

V mene Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave by sme sa chceli poďakovať v prvom rade čínskym organizátorom medzinárodnej konferencie a taktiež agentúre SARIO, ktorej za bezchybnú koordináciu a podporu zúčastnených slovenských vysokých škôl prináleží veľká vďaka.

O konferencii

Delegácia VŠEMvs bola súčasťou slovenskej výpravy, ktorú pod koordináciou organizácie SARIO tvorili ešte Technická univerzita v Žiline, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Univerzita veterinárneho lekárstva a farmácie v Košiciach, Univerzita  Cyrila a Metoda v Trnave, Ekonomická univerzita a Slovenská technická univerzita v Bratislave. Konferencie sa zúčastnili aj predstavitelia vedenia a agentúr žilinského samosprávneho kraja a mesta Martin.

Tlač

Kalendár udalostí

«júl 2020»
poutstštpisone
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789