sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave
„Cez koronu sme sa učili online a zostali tak spojení so školou“, hovorí Bc. Lukáš Pellegrini - úspešný študent VŠEMvs

„Cez koronu sme sa učili online a zostali tak spojení so školou“, hovorí Bc. Lukáš Pellegrini - úspešný študent VŠEMvs

30. júla 2020

Bc. Lukáš Pellegrini je študent 1. ročníka magisterského štúdia v študijnom programe Verejná správa na VŠEMvs v Bratislave. Od detstva sa venuje futbalu a v súčasnosti pôsobí ako kapitán Fortuna-ligového klubu FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Štúdium mi zaberá množstvo času, ale v našom klube mi vychádzajú v ústrety. Okrem toho mám už aj rodinu a bez jej pomoci a podpory by som určite veľa vecí nezvládol“, priznáva Lukáš, ktorý mal vždy blízko k futbalu:
K
eďže pochádzam z dediny, tak moje detstvo bolo automaticky spojené zo športom a trávením množstva času s kamarátmi na ihrisku, kde sme behali od rána do večera. A hranie futbalu prišlo úplne prirodzene. V šiestich rokoch som sa prvýkrát zaregistroval v našom klube TJ Sokol Repište“, uviedol Lukáš, ktorý medzi svoje najväčšie športové úspechy radí postup do Fortuna ligy s klubom FK Pohronie. A musím zdôrazniť, že to nebol vôbec náš plán, ale svojou pracovitosťou a tímovosťou sme si dokázali splniť športový sen a postúpiť medzi Slovenskú futbalovú elitu. Ja ako kapitán mužstva a rodák z okresu to považujem za veľmi špeciálne a nezabudnuteľné“.

Istou zaťažkávacou skúškou preňho bolo obdobie počas pandémie, ktoré zasiahlo všetkých. „Korona-kríza ovplyvnila celý svet a samozrejme neobišla ani môj športový a študijný život. Po športovej stránke nám prerušili súťaž a zostali sme doma, kde sme plnili individuálne plány a komunikovali s kondičným trénerom. Čo sa týka vysokoškolského štúdia – učili sme sa online, a aspoň takouto formou sme ostali v spojení s pedagógmi a mohli sme  si naďalej plniť svoje študijné povinnosti. A dôležité je, že sme to všetko zvládli“.

Na otázku, ako plánuje Lukáš Pellegrini, ktorý bude od septembra 2020 v záverečnom ročníku vysokoškolského štúdia - využiť získané vzdelanie, odpovedá jednoznačne: „Som si vedomý toho, že moja športová kariéra nebude trvať večne a aj preto som sa rozhodol študovať na VŠEMvs. Chcel by som zužitkovať všetky vedomosti zo školy a raz ich uplatniť v ďalšej etape môjho života. Každý jeden z predmetov, s ktorými som sa stretol pri štúdiu bol niečím zaujímavý. Ale asi najviac ma oslovila oblasť Verejnej správy a najmä Ekonomika verejného sektora“, vysvetľuje Lukáš.
A na záver sa nám núka otázka, či mladému futbalovému kapitánovi v niečom pomohlo alebo skomplikovalo život známe priezvisko Pellegrini? „Samozrejme naše priezvisko nie je typicky slovenské - v rodine sa nám ho podarilo vo viacerých sektoroch zviditeľniť, za čo sme všetci veľmi radi. Ja osobne som sa stretol vždy len s pozitívnym vnímaním nášho priezviska
“, dodáva s úsmevom Bc. Lukáš Pellegrini.

 

 

 

Tlač

Kalendár udalostí

«september 2020»
poutstštpisone
311234
613

Termín na podanie prihlášky sme predĺžili do 30.9.2020

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa rektorka VŠEMvs rozhodla predĺžiť...
Viac...
56
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011