sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave

Záverečná konferencia TWINREGION

16. júla 2012

Dňa 16. júla 2012 sa v priestoroch viedenskej radnice uskutočnila záverečná konferencia projektu TWINREGION, ktorý realizovalo Centrum pre rozvoj regiónov v Trenčíne v spolupráci s:

 • KDZ – Centrom pre výskum verejnej správy vo Viedni,
 • Kom – Výskumným a poradenským centrom Piešťany,
 • Vysokou školou ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave,
 • predstaviteľmi magistrátu a mestských častí Hlavného mesta Bratislavy a Viedne,
 • predstaviteľmi samosprávnych krajov a regiónov zastúpených v metropolitnom regióne Viedeň – Bratislava a
 • predstaviteľmi únie miest Slovenska aj Rakúska.

Konferencie sa okrem projektového tímu zúčastnili predstavitelia Únie miest Slovenska, Únie miest Rakúska a predstavitelia miest a regiónov participujúcich na projekte.
V úvode konferencie vystúpil predstaviteľ hostiteľskej inštitúcie – Magistrátu Viedne, ktorý privítal účastníkov a ocenil prácu projektového tímu, ktorý pripravil nástroj pre vyhľadávanie partnerov pre medziobecnú a cezhraničnú spoluprácu v metropolitnom regióne.

Predstaviteľ rakúskeho partnera projektu z KDZ Viedeň Mag. Thomas Prorok zhrnul celý proces realizácie projektu. Ocenil prácu participujúcich inštitúcií na príprave priebežných štúdií a manuálov, ale predovšetkým ocenil kvalitu záverečného výstupu – software Scorecard, ktorý bude slúžiť mestám a mestským častiam metropolitného regiónu hlavných miest Slovenska a Rakúska s počtom obyvateľstva nad 10 000  na vyhľadávanie partnerov v 6 kľúčových oblastiach:

 • Informačná a komunikačná platforma
 • Identita a marketing metropolitného regiónu
 • Vzdelávacie siete
 • Koordinácia územného rozvoja
 • Rozvoj hospodárskych centier
 • Inovatívne a trvalo udržateľné využitie zdrojov

Osobitne ocenil prácu autora Scorecard – Ing. Petra Rafaja zo slovenskej strany a Nikolu Hochlinger z rakúskej strany za moderný, vysoko sofistikovaný, prehľadný a na obsluhu jednoduchý nástroj pre využitie v činnosti územných samosprávnych orgánov.

Predstaviteľ vedúceho partnera projektu doc. Ing. Stanislav Filip, PhD. – prorektor VŠEMvs v Bratislave poďakoval  Ing. Viktorovi Nižňanskému, PhD. – predstaviteľovi Kom n. o. Piešťany  a Mag. Thomasovi Prorokovi za myšlienku pripraviť a realizovať tento projekt, poďakoval aj všetkým členom projektového tímu, hlavným partnerom projektu úniám miest Slovenska aj Rakúska za podporu a propagáciu projektu v širokej komunite primátorov miest a starostov mestských častí. Vyjadril presvedčenie, že záverečný výstup projektu Scorecard nájde široké uplatnenie v činnosti územných samospráv v metropolitnom regióne.

Hlavným bodom programu konferencie bolo samotné predstavenie fungovania Scorecardu s dostupnými údajmi 5 miest zo Slovenska a jedného mesta z Rakúska.

Demonštrácia funkcií softwaru jednoznačne potvrdila, že plánované ciele projektu boli splnené v celom rozsahu.

V panelovej diskusii vystúpili Ing. Viktor Nižňanský, PhD.,  Mag. Thomas Prorok a generálny sekretár Únie miest Slovenska ak. mal. Marián Minarovič, ktorý vyslovil presvedčenie, že Scorecard nájde svoje  o dlhodobé uplatnenie medzi mestami metropolitného regiónu. Prisľúbil jeho ďalšiu propagáciu v rámci Únie miest Slovenska.

Výsledkom diskusie bola zhoda v tom, že Scorecard bude naďalej udržiavaný a doplňovaný v súlade s požiadavkami nových miest a mestských častí metropolitného regiónu dvoma subjektmi: na Slovenskej strane Kom n.o. Piešťany a na Rakúskej strane KDZ vo Viedni. Rovnako Scorecard bude dostupný a využiteľný na pedagogickú a vedecko - výskumnú činnosť pedagógov a študentov VŠEMvs v Bratislave.

Pre odbornú verejnosť bude Scorecard dostupný na internete od augusta 2012.

Tlač

Kalendár udalostí

«február 2020»
poutstštpisone
2728293031
532

Rigorózne skúšky

Študenti, ktorí sa chcú zúčastniť na rigoróznych...
Viac...
12
3456789
10
605

Prihlasovanie na telovýchovné aktivity v LS 2020

Prihlasovanie bude prebiehať v termíne od 10.2. do 16.2.2020 e-mailom na sport@vsemvs.sk.
Viac...
11
11.2.2020
604

Deň otvorených dverí na VŠEMvs

V utorok 11. februára 2020 sa na VŠEMvs uskutočnil Deň otvorených...
Viac...
1213141516
17181920212223
2425262728291
2345678