sk-SKen-US
Menu

Univerzitná regata 2014

3. mája 2014

Slovenská technická univerzita zorganizovala dňa 3. mája 2014 už druhý ročník nielen športovej akcie pod názvom Univerzitná regata 2014. Pri tomto názve každému hneď napadne súťaž na vode. Aj o tom bolo toto podujatie, rozdelené do troch častí. Veľká regata je súťaž osemveslíc, ktoré pretekali na Dunaji na trati dlhej 7 km. Malá regata je súťaž štvorčlenných tímov, ktoré si merali sily na veslárskych trenažéroch na trati dlhej 4x400 m. Súčasťou podujatia bol aj turnaj v minifutbale.

Naša vysoká škola mala zastúpenie v malej regate a minifutbale. Posádka regaty VŠEMvs sa v predpoludňajších rozplavbách prebojovala do popoludňajšieho finále. Náš tím tvorili - Soňa Koišová. Martin Just, Martin Thám a Peter Dobrovodský. V napínavom finále šiestich posádok skončilo družstvo VŠEMvs na peknom piatom mieste. Bola to pre náš tím nová a veľmi cenná skúsenosť. V minifutbale sa darilo našim futbalistom, ktorí v nepeknom upršanom počasí uhrali tretie miesto a z turnaja si odniesli bronzové medaily. Tím tvorili - Edilson Antonio, Jakub Turanský, Adam Sedlačko, Tomáš Weis, Michal Juházy, Šimon Stehlík a Matej Kučík. Ďakujeme študentom za reprezentáciu VŠEMvs a gratulujeme k dosiahnutým úspechom.

Súčasťou Univerzitnej regaty bola prezentácia zúčastnených vysokých škôl bratislavskom nákupnom centre Eurovea. Popri organizátorovi STU a ďalších vysokých školách ako Ekonomická univerzita, Univerzita Komenského či Akadémia policajného zboru sa na akcii predstavila aj Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave. Jej pracovníčky Ing. Anna Chorváthová a PhDr. Lucia Balajová sa postarali o zviditeľnenie našej Alma mater, informovali záujemcov o štúdiu na našej vysokej škole, predstavili študijné programy a možnosti uplatnenia absolventov po skončení bakalárskeho, magisterského či rigorózneho štúdia. Na podujatí asistovali aj členky Študentskej rady VŠEMvs v Bratislave.