sk-SKen-US
Menu

Prvý zápas ligy na horúcej pôde FTVŠ

1. októbra 2013

Prvý zápas Vysokoškolskej ligy odohral tím VŠEMvs na pôde FTVŠ, ktorá má v kádri viacerých prvoligových hráčov. Na zápas všetci naši hráči nastupovali s tým, že si idú zahrať dobrý basketbal a potrápiť favorita súťaže, čo sa im napokon aj podarilo.

FTVŠ UK – VŠEMvs 62 : 81
(24:21, 36:46, 54:62, 62:81)

FTVŠ UK:
Šeminský 14, Hausurecht 14, Hartik 6, Lukáč 4, Pšenák 2 (Fulka 11, Šoltés 4, Jantošík 3, Bánovský 2, Beshir 2) Tréner: Kucsa R.

VŠEMvs:

Krcho M. 29, Helmecy M. 17, Cibák M. 14, Fábry T. 8, Fábry M. 4 (Kožár M. 9, Janáč 0) Tréner: Helmecy M.

ŠTVRTINY: 24:21, 12:25, 18:16, 8:19
FAULY: 21 - 8
TH: 11/22 – 4/7
TROJKY: 4 - 3, 50 divákov
Rozhodoval: Šramko

Komentár k zápasom (Maroš Helmecy):
„Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane v obrane, kde sme dostávali ľahké koše a v útoku sme sa nedokázali presadiť, z čoho vyplynula šnúra FTVŠ UK 12:0. Potom sme sa skoncentrovali a začali sme súpera doťahovať. V druhej štvrtine sme koncentrovanou hrou v obrane donútili súpera k niekoľkým stratám, z ktorých pramenili naše ľahké koše. Do polčasu sa nám podarilo otočiť výsledok na 23:46. Tretia štvrtina bola na oboch stranách vyrovnaná, čím sa nám podarilo udržať si 8 bodový náskok. Do poslednej štvrtiny sme vstúpili veľmi nekoncentrovane, čo viedlo k strate náskoku. Za stavu 60:64 pre VŠEMvs tréner FTVŠ prestriedal hráčov a nám sa podarilo vytvoriť si šnúru 0:17 až na 21 bodový náskok, ktorý sme už do konca zápasu kontrolovali.