sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave

Prezentácia záverečného výstupu

Prezentácia záverečného výstupu projektu TwinRegion na MsÚ v Piešťanoch

23. mája 2012

Dňa 23. mája 2012 v priestoroch  mestského úradu v Piešťanoch sa z iniciatívy prednostky mestského úradu RNDr. Denisy Bartošovej a Viktora Nižňanského uskutočnila prezentácia záverečného výstupu projektu TwinRegion. Okrem predstaviteľov mesta Piešťany sa prezentácie zúčastnilo viac ako 25 predstaviteľov 11 miest bratislavského a trnavského kraja, vrátane magistrátu HM SR Bratislavy, dvaja predstavitelia mestských častí hlavného mesta SR Bratislavy, predstaviteľka Bratislavského samosprávneho kraja a napokon aj  predstavitelia projektového tímu.

Základné informácie o projekte, jeho cieľoch, úlohách a o predpokladaných prínosoch výstupov projektu na posilnenie vedomostnej medziobecnej a cezhraničnej spolupráce v projektovom metropolitnom regióne predniesli doc. PhDr. Zoltán Rózsa, PhD. ako vedúci manažér projektu a doc. Ing. Stanislav Filip, PhD.  ako projektový expert.

Predstavili postavenie a úlohy VŠEMvs a jej Centra pre rozvoj regiónov v projekte a rovnako predstavili dva čiastkové výstupy:
- publikáciu TwinRegion – znalostná spolupráca v metropolitnom regióne Viedeň – Bratislava
- príručku pre mestá a obce TwinRegion – znalostná spolupráca v metropolitnom regióne Viedeň – Bratislava.

Hlavnú pozornosť účastníkov upútala prezentácia záverečného výstupu projektu Scorecardu -elektronického nástroja pre vyhľadávanie a porovnávanie oblastí medziobecnej a cezhraničnej spolupráce miest a mestských častí v SR a Rakúsku. Prezentácia, ktorú uviedol spoluautor a projektový expert Ing. Peter Rafaj sa stretla s veľkým záujmom zúčastnených predstaviteľov mestských samospráv.

Po plodnej diskusii, ktorá viedla k hlbšiemu spoznaniu nástroja ako aj k niektorým vylepšeniam je možné s potešením konštatovať, že o výstup projektu TWINREGION prejavili záujem všetci účastníci stretnutia. Deklarovali ochotu poskytnúť vstupné údaje do databázy nástroja  a prejavili záujem aj o účasť na záverečnej konferencii projektu, ktorá sa uskutoční v budove Viedenskej radnice dňa 20. júna 2012.

Tlač

Kalendár udalostí

«júl 2020»
poutstštpisone
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789