sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave
Príhovor rektorky VŠEMvs

Príhovor rektorky VŠEMvs

17. marca 2020

Vážené kolegyne a kolegovia,
milé študentky a študenti,

rozhodla som sa, že sa k vám, v týchto náročných a neľahkých dňoch, prihovorím vo svojom mene, ako aj v mene Vedenia Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave.

Už niekoľko dní a týždňov nás ohrozuje neviditeľný nepriateľ, ktorý sa chce zmocniť nášho zdravia a všetci spoločne musíme urobiť všetko preto, aby nad nami nemohol zvíťaziť. Aj preto sa naša vysoká škola okamžite po zasadnutí Krízového štábu VŠEMvs dňa 9. marca 2020 pripojila k ostatným vysokým školám na Slovensku a pristúpila k opatreniam, ktoré si nikto pred niekoľkými týždňami nevedel predstaviť ani len v najdivokejšom sne. K opatreniam, ktoré pripravili študentov o možnosť chodiť do školy a pedagógov o každodenný „živý“ kontakt so študentami. Všetci si však uvedomujeme, že tieto opatrenia sú zamerané na to, aby sme si spoločne chránili to najcennejšie čo máme, a to naše zdravie a život.

Našich študentov chcem touto cestou ubezpečiť, že urobíme všetko preto, aby sme spoločne úspešne ukončili letný semester tohto akademického roka a napriek tomu, že dištančnou metódou výučby sme neradi vymenili obľúbenú prezenčnú metódu, veríme, že sa čoskoro vrátime do našich posluchární, kde sa opäť uvidíme. Chcem sa všetkým študentom poďakovať za trpezlivosť, pretože nie je jednoduché z večera do rána prebudovať celý systém, ktorý sme niekoľko rokov budovali a ktorý bol už zabehnutý. Študentov končiacich ročníkov chcem ubezpečiť, že štátne skúšky sa budú konať v najbližšom termíne, ako to situácia dovolí, ale na druhej strane skutočne musíte všetci myslieť predovšetkým na svoje zdravie a zdravie svojich blízkych.

Medzi študentmi máme mnohých zdravotníkov, záchranárov, starostov a členov krízových štábov, ale aj iných, ktorí zabezpečujú normálny každodenný chod tejto krajiny. V týchto dňoch na nich určite myslíme a ďakujeme im za všetko, čo pre nás robia.

Naši pedagógovia môžu v tomto období preukázať svoje pedagogické majstrovstvo a už za prvý týždeň našej nedobrovoľnej karantény sa ukázalo, že som si vybrala skutočne dobre. Odozva od študentov je zatiaľ pozitívna a ak sa ozve nejaká nespokojnosť, snažím sa, spolu s vedúcimi katedier, nájsť spôsob ako využiť všetky možnosti preto, aby vzdelávanie našich študentov bolo plnohodnotné a aby nestrácalo na odbornosti. Mojim drahým kolegom, pedagógom, chcem poďakovať za energiu, čas a ochotu takmer "na kolene" a z minúty na minútu meniť aktuálne využívané metódy vzdelávania na také, ktoré nebudú študentom a učiteľom zväzovať ruky pri vzdelávaní a také, ktoré budú výhodné pre obe strany.

Posledné poďakovanie som si nechala pre ostatných pracovníkov našej vysokej školy, či to je Centrum služieb pre študentov, Zahraničné oddelenie, Oddelenie marketingu a PR, IT oddelenie, Ekonomické oddelenie, Personálne oddelenie, Oddelenie prevádzky, ale aj môj sekretariát a ďalšie. Celý minulý týždeň chodili poctivo do práce, aby všetko v škole mohlo fungovať a aby naši študenti a pedagógovia nijako nepocítili túto rapídnu zmenu. Pripravovali školu na nasledujúce dni a týždne, pričom nikto dnes nevie čo nás čaká. Som im všetkým nesmierne vďačná, pretože v každom obrovskom stroji je dôležitá každá, hoc aj maličká súčiastka, aby tento stroj mohol fungovať. V tomto okamihu viem, že sme pripravení zvládnuť letný semester úspešne.

Americký básnik Henry Wadsworth Longfellow povedal: „Život bez zdravia je bremenom, so zdravím - radosť.“ Chráňme si všetci spoločne svoje zdravie, zdravie svojich najbližších, ale aj zdravie svojich priateľov, susedov, spolužiakov,... Ak sa spoločne spojíme a budeme silní a zodpovední, porazíme neviditeľného nepriateľa a čoskoro sa život vráti do starých koľají. 

Dr. h. c. prof. Ing. Viera Cibáková, CSc.
rektorka Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave


Tlač

Kalendár udalostí

«marec 2020»
poutstštpisone
2425
608

Vyplň elektronickú prihlášku a študuj na našej vysokej škole!

Chceš študovať na modernej vysokej škole a zároveň cestovať i...
Viac...
262728291
234
4.3.2020
607

Týždeň slovenských knižníc na VŠEMvs

V stredu 4. marca 2020 sa v Akademickej knižnici VŠEMvs...
Viac...
5678
9
610

XVII International Student Scientific and Methodological Conference

Lithuania Business University of Applied Sciences are happy to announce XVII International...
Viac...
10
10.3.2020
466

Deň otvorených dverí je zrušený!

V súvislosti s aktuálnou situáciou s výskytom a...
Viac...
1112131415
16
611

Vyhlásenie rektorky VŠEMvs

Dňa 16. marca 2020 opäť zasadal Dočasný krízový štáb...
Viac...
17
612

Príhovor rektorky VŠEMvs

Vážené kolegyne a kolegovia, milé študentky a...
Viac...
1819202122
2324
614

Health Risk Management Measures

Regarding the current situation in connection with the occurrence and spread of coronavirus...
Viac...
25
613

Termín na podanie prihlášky je predĺžený do 31.7.2020

Rektorka VŠEMvs rozhodla, vzhľadom na aktuálnu situáciu, o predĺžení...
Viac...
26272829
303112345