sk-SKen-US
Menu
Na VŠEMvs vznikne unikátna študentská firma, ktorá bude predávať slovenské výrobky priamo zákazníkom z Číny

Na VŠEMvs vznikne unikátna študentská firma, ktorá bude predávať slovenské výrobky priamo zákazníkom z Číny

16. marca 2018

Počas práve sa skončeného Čínskeho týždňa na VŠEMvs padlo v priebehu rokovaní niekoľko dôležitých rozhodnutí. Medzi najkľúčovejšie patrila trojstranná dohoda medzi VŠEMvs, Ningbo Dahongying University a spoločnosťou ABORA Group o vytvorení študentskej firmy, ktorá má za cieľ predávať lokálne slovenské produkty priamo koncovému zákazníkovi na čínskom trhu s dôrazom na vyžitie digitálnych predajných kanálov.

Nosná myšlienka, ako aj návrh angažovania študentov oboch partnerských vysokých škôl do spoločného medzinárodného podnikateľského projektu sa stretla priamo na rokovaní s veľmi pozitívnym ohlasom, čo vyvrcholilo podpísaním memoránd medzi spoločnosťou ABORA Group a NDU a taktiež medzi ABORA Group a VŠEMvs. Podpisovú ceremóniu osobne podporil riaditeľ odboru investícií a obchodu SARIO, pán Ing. Tibor Buček.

„Na VŠEMvs je bohatá história úspešných študentských podnikateľský projektov, ktoré štandardne realizujeme cez naše start-up centrum GrowUp. Tento projekt je ale špecifický tým, že ide vôbec o prvý podnikateľský projekt, ktorý budeme realizovať cez spoločné Slovensko-Čínske centrum pre vzdelávanie a vedu a okrem oboch partnerských vysokých skôl je integrálnou súčasťou projektu aj podnikateľský subjekt a tým je spoločnosť ABORA Group, s ktorou sme už úspešne spolupracovali aj na Summer School 2017", povedal po podpise memoránd riaditeľ Slovenské centra pre vzdelávanie a vedu, Martin Cibák, MBA, ktorého doplnil Ing. Pavol Rybár, konateľ ABORA Group. „Veľmi sa teším, že sa všetky tri strany podpisom memoránd postavili za tento projekt a chcú ho zrealizovať. Síce sme len na začiatku a je pred nami ešte veľmi veľa práce ale na konci dňa budeme z projektu profitovať všetci, ale najviac študenti oboch vysokých škôl, ktorí získajú už počas štúdia nenahraditeľné medzinárodné skúsenosti.“

Po podpise memoránd nasledovala aj prezentácia projektu študentskej firmy študentom VŠEMvs, ktorá okamžite vyvolala veľký záujem. „Bezprostredne po mojej prezentácii projektu ma oslovilo viacero študentov s otázkou čo potrebujú urobiť preto, aby sa do projektu mohli zapojiť, čo ma okamžite naplnilo veľkým optimizmom.“ dodal konateľ ABORA Group Ing. Pavol Rybár.

O ABORA Group:
Spoločnosť ABORA Group je súkromná spoločnosť, ktorá už dnes predáva produkty lokálnych slovenských producentov na Čínskom trhu. Do ich portfólia patria napríklad naše vína, medovina, cukrovinky, mäsové produkty a pivo a značky ako napríklad ELESKO, MEDOVINA, SEDITA (Pečivárne Sereď), MECOM, URPINER, STEIGER a iné.

 


Tlač

Kalendár udalostí

«január 2019»
poutstštpisone
31123456
78910111213
14151617181920
2122
22.1.2019
513

Rigorózne skúšky

Rigorózne skúšky sa budú konať v utorok 22. januára...
Viac...
2324252627
28293031123
45678910