sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave
Job interview offline – Ako to vyšlo

Job interview offline – Ako to vyšlo

2. marca 2018

Projekt Job interview offline, bol zameraný na výberový pracovný pohovor a bol určený pre študentov našej Vysokej školy ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave.

Cieľ projektu bolo: Pripraviť študentov na výberový rozhovor.

Ako sme cieľ dosiahli:

• Študenti mohli získať resp. overiť si zručnosti potrebné pre výberový rozhovor tak že:
- absolvovali 3 workshopy zamerané na prípravu na výberový rozhovor (Životopis, Linked In, Správanie sa na výberovom rozhovore); Na Workshopoch participovalo 6 lektorov zo 4 spoločností. Lektori: Lucia Gogová, Veronika Chabrečková – IBM; Zuzana Záhradníková – Career Spring; Andrea Keprtová, Terézia Sopková - Grafton slovakia s.r.o. ; Martin Kardoš - CSI Leasing

- absolvovali 2 simulované/reálne výberové rozhovory s personalistami spolupracujúcich 10 organizácií ( IBM; Generali; Xella; Siemens; Nestlé; Studio Moderna; Philip Morris, Johnson Controls, Henkel, Grafton,) na pôde VŠEMvs.

• Bonusy ponúknuté študentom:
- spätná väzba z výberových rozhovorov (formalizovaný dokument), vytvorenie vizitiek, tlač životopisov, fotenie sa na životopis, kontrola AJ životopisov – Jela Kováčová, bezpečné prostredie, certifikát, občerstvenie počas akcie ...

Počas 2 dní trvania projektu JIO na VŠEMvs v Bratislave sa stalo:
- Aktívne na projekte participovalo 14 organizácií
- Aktívne na projekte participovalo 6 lektorov
- Aktívne na projekte participovalo 60 študentov
- Uskutočnilo sa 12 workshopov
- Uskutočnilo sa 104 výberových rozhovorov

Zo spätnej väzby, ktorá nás veľmi potešila a všetkým Vám za ňu ďakujeme vyberáme:
Hodnotenia študentov:
• Bolo to veľmi užitočné na koľko sa menia trendy, samozrejme mi to veľa dalo v oblasti tvorenia životopisov a uvedomení si o čo vlastne ide pri zasielaní cv do jednotlivých spoločností, na koľko každý personalista má iné podmienky pre úspešný životopis. Do budúcna by som prijal viac takýchto aktivít zameraných na predaj samých seba ale aj takéto vyberanie do prác. A mohli by trvať aj týždeň a stáť kľudne o jednu 0 viac :) Ďakujem za pekné dva dni a prajem veľa úspechov v tvorení nových akcií pre študentov Všemvs.
• Tento projekt bol veľmi dobrý nápad. Vďaka nemu už viem ako také pohovory vyzerajú a ako sa na ne pripraviť. A hlavne že nemusím mať žiaden stres. Perfektná skúsenosť. Každému veľmi odporúčam do budúcnosti. A organizátori pani Stachová s manželom... úplne TOP :)
• Dozvedel som sa nové informácie, ktoré využijem v živote celkovo hodnotím veľmi pozitívne :) a som rad že som zúčastnil
• Je výborné, že také niečo sa organizovalo a veľmi ďakujem za takúto skúsenosť :-) rada sa zapojím v ďalších projektoch . Ešte raz vďaka!! Skúsenosť úžasná!
• Som rada že nám škola dala príležitosť byť súčasťou tohto projektu či už V rámci vyskúšania si daných pohovorov s kvalitnými personalistami ale aj prípravu na ne taktiež S ľuďmi priamo Z praxe. A bonusom pre nás je okrem vedomostí aj certifikát O absolvovaní.
• Vnímam to ako pozitívnu skúsenosť a som rád, že som sa jej zúčastnil. Získal som viacero rád a tipov + skúsenosť z pohovoru (som zvedavý na feed back). Kariérnemu centru vďačím za zorganizovanie tohto podujatia, ktoré obohatilo všetkých zúčastnených predovšetkým študentov o nové skúsenosti a poznatky, ktoré určite zužitkujú v budúcnosti. Ďakujem za zorganizovanie tohto projektu.
• Keďže som nikdy pred týmto neabsolvoval žiadny pracovný pohovor tak mi to dalo dosť veľa, hlavne ohľadom tvorby životopisov a tej prvej časti projektu ale samozrejme aj druhá časť projektu kedy boli uskutočňované priamo pohovory. veľké ďakujem
• Celý projekt hodnotím veľmi pozitívne. Informácie o projekte som dostávala včas a boli výstižné a úplné. Prínosom pre mňa bolo to, že som sa prostredníctvom workshopov dozvedela čo má a čo nemá obsahovať správny životopis, tiež to ako sa pripraviť na výberový pohovor, ako sa na ňom správať a vyjadrovať a čo sa, prípadne pýtať. Veľkým prínosom pre mňa boli aj samotné pohovory, kde som zistila v čom mám ešte rezervy, v čom sa potrebujem zlepšiť, a čo prípadne zmeniť. Ďakujem teda Vám, Kariérnemu centru, že ste nám umožnili zúčastniť sa takéhoto kurzu, a veľká vďaka aj za to, že ste také niečo vôbec zorganizovali. Myslím, že takýchto aktivít by mohlo byť na našej škole aj viac ;)

Niekoľko fotiek z projektu Job interview offline prikladáme. Ak máte záujem o všetky fotky, napíšte nám na náš mai: karierne.centrum@vsemvs.sk
Veríme že čoskoro Vám zverejníme aj videozáznami, ktoré na Job interview offline vznikli 😊

Tlač

Kalendár udalostí

«október 2020»
poutstštpisone
2829301234
567891011
121314
613

Termín na podanie prihlášky sme predĺžili do 31.10.2020

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa rektorka VŠEMvs rozhodla predĺžiť...
Viac...
1516
16.10.2020
641

International Scientific Conference "Economic and Management in Times of Change"

Szent István University in cooperation with School of Economics and Management in Public...
Viac...
1718
19
642

V zimnom semestri 2020/2021 športujeme online

V zimnom semestri akademického roku 2020/2021 budú telovýchovné...
Viac...
202122232425
2627282930311
2345678