Infolinka: 0905 11 11 83
sk-SKen-US
Menu
              
GROWUP projekty cez program Erasmus+ Key Action 1 YOUTH EXCHANGE

GROWUP projekty cez program Erasmus+ Key Action 1 YOUTH EXCHANGE

14. novembra 2017

V mesiacoch august až október sa v spolupráci so zahraničnými partnermi GROWUP Centra realizovali viaceré projekty v rámci programu Erasmus+ Key Action 1 YOUTH EXCHANGE:   

Na tieto projekty sme vyslali okolo 40 účastníkov z radov študentov, ktorí nám po návrate poslali niekoľko fotografií a zážitkov.

Z projektu Learn Europe with me sme dostali nasledujúci feedback: „metódami neformálneho vzdelávania ako diskutovanie, hry, spolupráca, prezentácie, národnostné večere, workshopy a iné aktivity zamerané na náhľad, porozumenie, medzinárodnú kooperáciu a vytváranie vzťahov pri rozvoji spolupráce a schopností, ako obyvateľa Európy sme porozumeli v tejto téme slabostiam, ako prekonať strach a stereotypy, rozvinúť Európske spolunažívanie a kreativitu. Získali sme schopností a znalostí v oblasti medzinárodnej spolupráce v multikultúrnom prostredí.“

Projekt Art&Culture - our universal common language bol zameraný na rozvinutie schopností na lepšie porozumenie sveta okolo nás, v ktorom žijeme, problémov spojených s menšinami a utečencami, vytvárať múdrejšie rozhodnutia a dávať cenné, pozitívne hodnoty do nášho prostredia a komunity. Tým ovplyvňovať uvedomenie spoluobčanov aj v našom štáte a v celej Európe.

Z projektu We are enterprising - we can do everything!  Sme dostali tento feedback od študenta z 2. ročníka „Myslím si, že za všetkých môžem povedať, že sa nám veľmi páčilo. Zlepšili sme si angličtinu, spoznali veľa nových ľudí. Workshopy boli zaujímavé hovorili sme spolu o podnikaní a o tom aké vlastnosti by mal mať dobrý podnikateľ, taktiež sme pracovali v tímoch a vytvárali si vlastné organizácie. Vytvárali sme aj vlastne Video CV  a rôzne videá.“

Na záver môžeme povedať, že viacerí účastníci sa zhodli na celkovom prínose v oblasti zlepšenia angličtiny každého účastníka, zlepšenie schopnosti komunikácie a spolupráce, dozvedanie sa informácií, zaujímavosti a zvykov z krajín účastníkov a hlavne z Poľska, kde boli projekty organizované a teda aj prostredie lepšie spoznané. Získané nové cenné priateľstvá), ale aj zlepšené obzory v jednotlivých tematikách projektov, ako porozumenie Rómskym menšinám a utečencom, ich kultúre a zvykom, európskym otázkam, podnikaniu a pod.. Malo to veľký prínos do hodnôt a chápania účastníkov a aj po stránske aktívne stráveného času aktivitami a vzájomného spoznávania a prehlbovania svojich zručností.

Výsledky a správy z niektorých projektov očami účastníkov boli prezentované na workshope "Internacionalizácia vzdelávania", ktorý sa konal pri príležitosti 30. výročia programu ERASMUS+ dňa 14.12:2017 GROWUP Centre na VŠEMvs. Viaceré s fotografií z projektov sa zapojili aj do súťaže v rámci tohto workshopu.

Už dnes sa môžete tešiť na nové projekty v nadchádzajúcom kalendárnom roku, už teraz vieme prezradiť, že nám bol schválený projekt z chorvátskym partnerom.

 

Tlač

Kalendár udalostí

«október 2021»
poutstštpisone
2728
671

Inaugurácia nového rektora

Dňa 28. septembra 2021 sa na VŠEMvs uskutočnilo slávnostné zasadnutie...
Viac...
29301
547

Predĺžili sme termín podávania prihlášok do 15.10.2021!

Milí uchádzači o vysokoškolské štúdium! Predĺžili sme...
Viac...
23
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567