sk-SKen-US
Menu

EUROROMA 2015

12. novembra 2015

Talianska metropola sa už po štvrtýkrát stala dejiskom medzinárodného vysokoškolského športového podujatia pod názvom EUROROMA. Počas štyroch dní 12. - 15. novembra si študenti z rôznych vysokých škôl Európy, Ázie a Afriky mali možnosť zmerať sily v 11 kolektívnych i individuálnych športoch. Najväčšie zastúpenie mal už tradične turnaj vo futsale, v ktorom sa predstavil aj tím VŠEMvs. V silnej konkurencii 32 tímov sme najprv zvádzali boje v skupine G štyroch tímov - LEBANESE AMERICAN UNIVERSITY (Libanon), NATIONAL COLLEGE OF IRELAND (Írsko), UNIV. TECHNOLOGY TROYES (Francúzsko), odkiaľ postupovali dvaja najlepší. S bilanciou dve výhry a jedna prehra sme postúpili do osemfinále z druhého miesta a nastúpili proti víťazovi skupiny F - UNIVERSITY TIRANA (Albánsko). Súper vstúpil do zápasu lepšie a v úvodných piatich minútach nám dal dva rýchle góly. Našťastie sme sa nezlomili a koncentrovaným výkonom sa nám do polčasu podarilo skorigovať skóre gólom na 2:1. V druhom polčase sme nezachytili úvod a súper nás trestal dvomi gólmi, čo nás opäť nakoplo a do konca zápasu sme jasne dominovali na ihrisku. Dve minúty pred koncom sme znížili na 4:3 a zápas vrcholil v dramatickej koncovke, kde sme si dokázali vytvoriť šance na skórovenie, no gól sa nám nepodarilo dať a v turnaji sme tak skončili.

Peter Ivanovič – Katedra športu: „Turnaj i naše výkony hodnotím i napriek vypadnutiu v osemfinále pozitívne. Chválim prístup a nasadenie hráčov v každom zápase, škoda našich pokazených začiatkov, skoro v každom zápase sme úvod prehrali a až potom sme začali hrať našu hru a predvádzali sme pekný futsal. Ďakujem všetkým zúčastneným študentom za reprezentáciu VŠEMvs a v mene celého tímu sa chceme poďakovať vedeniu našej vysokej školy za možnosť zúčastňovať sa na medzinárodnom športovom podujatí.“