sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave

ERASMUS - Intensive Programme Rural Tourism Development

19. júla 2014

Úspešné zavŕšenie realizácie projektu ERASMUS Intensive Programme Rural Tourism Development

V dňoch 6. až 19. júla 2014 Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave v spolupráci s partnerskými zahraničnými vysokými školami (Todor Kableshkov University of Transport, Sofia; Old Polish University Kielce; Károly Róbert Foiskola, Gyongyos) úspešne zavŕšila realizačnú fázu projektu Erasmus  pod názvom „Roural Tourism Development“.

Realizačná fáza projektu sa uskutočnila formou sústredenia 19 študentov a 6 pedagógov v obci Opatovská Nová Ves, okres Veľký Krtíš. Počas sústredenia študenti aj pedagógovia absolvovali 14 dňový intenzívny výučbový program, počas ktorého sa oboznámili s úrovňou rozvoja konkrétneho vidieckeho regiónu, a tiež aj s príkladmi rozvoja vidieka v Poľsku, Maďarsku a Bulharsku. Hlavným cieľom sústredenia bolo vypracovanie projektov na rozvoj vidieckeho turizmu v konkrétnom regióne. Medzinárodné tímy študentov za pomoci pedagógov a s podporou starostu dotknutej obce vypracovali tri zaujímavé projektové návrhy.  Na základe pozitívnych reakcií starostu obce a miestnych podnikateľov na prezentáciu projektov sa účastníci dohodli ďalej spolupracovať na príprave realizačných projektov s možnosťou využitia finančnej podpory EÚ

Významným kladom intenzívneho programu bolo naplnenie jeho základného cieľa a to, že študenti si rozvinuli jazykové zručnosti a odborné vedomosti. Okrem toho získali skúsenosti s prácou v tíme, s riešením problémov konkrétnych regiónov a tiež aj skúsenosti s projektovou činnosťou od úvodnej myšlienky, cez rozpočet a vytvorenie vlastného loga až po manažment rizík v súvislosti s projektom.

Sme úprimne radi, že Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy mala možnosť pracovať s vyspelým medzinárodným tímom študentov a učiteľov, aj s predstaviteľmi obcí mikroregiónu za čo im patrí veľká vďaka nie len od účastníkov projektu,  ale aj celého vedenia VŠEMvs.

Vedenie VŠEMvs zároveň touto cestou vyjadruje poďakovanie za úspešnú realizáciu projektu koordinátorke projektu PhDr. Silvii Matúšovej, PhD., ako aj realizačnému tímu: Ing. Mariánovi Kováčovi (Program Manager) a Mgr. Jane Gasperovej (Event Manager).

Tlač

Kalendár udalostí

«jún 2020»
poutstštpisone
2526
619

VŠEMvs otvára doktorandské štúdium

VŠEMvs má po vyjadrení Akreditačnej komisie a následnom...
Viac...
2728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345