sk-SKen-US
Menu
Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave
„Cez koronu sme sa učili online a zostali tak spojení so školou“, hovorí Bc. Lukáš Pellegrini - úspešný študent VŠEMvs

„Cez koronu sme sa učili online a zostali tak spojení so školou“, hovorí Bc. Lukáš Pellegrini - úspešný študent VŠEMvs

30. júla 2020

Bc. Lukáš Pellegrini je študent 1. ročníka magisterského štúdia v študijnom programe Verejná správa na VŠEMvs v Bratislave. Od detstva sa venuje futbalu a v súčasnosti pôsobí ako kapitán Fortuna-ligového klubu FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Štúdium mi zaberá množstvo času, ale v našom klube mi vychádzajú v ústrety. Okrem toho mám už aj rodinu a bez jej pomoci a podpory by som určite veľa vecí nezvládol“, priznáva Lukáš, ktorý mal vždy blízko k futbalu:
K
eďže pochádzam z dediny, tak moje detstvo bolo automaticky spojené zo športom a trávením množstva času s kamarátmi na ihrisku, kde sme behali od rána do večera. A hranie futbalu prišlo úplne prirodzene. V šiestich rokoch som sa prvýkrát zaregistroval v našom klube TJ Sokol Repište“, uviedol Lukáš, ktorý medzi svoje najväčšie športové úspechy radí postup do Fortuna ligy s klubom FK Pohronie. A musím zdôrazniť, že to nebol vôbec náš plán, ale svojou pracovitosťou a tímovosťou sme si dokázali splniť športový sen a postúpiť medzi Slovenskú futbalovú elitu. Ja ako kapitán mužstva a rodák z okresu to považujem za veľmi špeciálne a nezabudnuteľné“.

Istou zaťažkávacou skúškou preňho bolo obdobie počas pandémie, ktoré zasiahlo všetkých. „Korona-kríza ovplyvnila celý svet a samozrejme neobišla ani môj športový a študijný život. Po športovej stránke nám prerušili súťaž a zostali sme doma, kde sme plnili individuálne plány a komunikovali s kondičným trénerom. Čo sa týka vysokoškolského štúdia – učili sme sa online, a aspoň takouto formou sme ostali v spojení s pedagógmi a mohli sme  si naďalej plniť svoje študijné povinnosti. A dôležité je, že sme to všetko zvládli“.

Na otázku, ako plánuje Lukáš Pellegrini, ktorý bude od septembra 2020 v záverečnom ročníku vysokoškolského štúdia - využiť získané vzdelanie, odpovedá jednoznačne: „Som si vedomý toho, že moja športová kariéra nebude trvať večne a aj preto som sa rozhodol študovať na VŠEMvs. Chcel by som zužitkovať všetky vedomosti zo školy a raz ich uplatniť v ďalšej etape môjho života. Každý jeden z predmetov, s ktorými som sa stretol pri štúdiu bol niečím zaujímavý. Ale asi najviac ma oslovila oblasť Verejnej správy a najmä Ekonomika verejného sektora“, vysvetľuje Lukáš.
A na záver sa nám núka otázka, či mladému futbalovému kapitánovi v niečom pomohlo alebo skomplikovalo život známe priezvisko Pellegrini? „Samozrejme naše priezvisko nie je typicky slovenské - v rodine sa nám ho podarilo vo viacerých sektoroch zviditeľniť, za čo sme všetci veľmi radi. Ja osobne som sa stretol vždy len s pozitívnym vnímaním nášho priezviska
“, dodáva s úsmevom Bc. Lukáš Pellegrini.

 

 

 

Tlač

Kalendár udalostí

«august 2020»
poutstštpisone
272829303112
619

VŠEMvs otvára doktorandské štúdium

VŠEMvs má po vyjadrení Akreditačnej komisie a následnom...
Viac...
3
613

Termín na podanie prihlášky sme predĺžili do 31.8.2020

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa rektorka VŠEMvs rozhodla predĺžiť...
Viac...
456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456